You are currently viewing Części zamienne, czyli druk 3D zamienników uszkodzonych elementów

Części zamienne, czyli druk 3D zamienników uszkodzonych elementów

  • Post author:
  • Post category:Blog

Case study

Jednym z wielu zastosowań druku 3D jest wytwarzanie zamienników uszkodzonych części maszyn i innych detali. Drukowane w 3D części zamienne są wykonywane z wielu przyczyn. Najczęściej jest to brak możliwości zakupu części maszyny lub długi czas oczekiwania na pozyskanie oryginalnego detalu. Takie argumenty są często przekonywujące dla Działów Utrzymania Ruchu, aby zainteresować się tą technologią. Dodatkowo, w wielu przypadkach przyczyna jest ekonomiczna, czyli droga, oryginalna część. Naprzeciw wychodzi druku 3D, w którym zarówno technologią, jak również materiałem można „dopasować się” pod aplikację i wymagania Klienta.

Wykorzystanie druku 3D w branży budowy maszyn

Istnieją również firmy z branży budowy maszyn, które produkują urządzenia w mniejszych seriach lub spersonalizowane maszyny na potrzeby Klienta. W takim przypadku części wydrukowane w 3D mogą zastąpić detale np. wykonywane z tworzywa sztucznego, technologią wtrysku. Przykładem takich części mogą być różnego rodzaju dystanse, adaptery, pozycjonery, szablony, mocowania, uchwyty, obudowy itd.

Zobacz co możemy dla Ciebie wydrukować: https://laboratoriumdruku3d.pl/co-mozemy-dla-ciebie-wydrukowac/

Druk 3D mocowania osłony w wiertarce stołowej

Przedstawiamy jeden z przykładów odwzorowania uszkodzonego detalu technologią druku 3D. Uszkodzeniu uległo mocowanie osłony w wiertarce stołowej. Na podstawie pękniętej części wykonano model 3D.

części zamienne wydrukowane w 3D

Masz pytania?

Wykonany tego samego dnia wydruk umożliwił montaż zamiennika na maszynie bez zbędnego przestoju. Korzyścią była oszczędność czasu przy pełnej funkcjonalności wydrukowanej w 3D części zamiennej.

Druk 3D części zamiennej do drukarki

Wyceń swój projekt

Ten post ma jeden komentarz

  1. Maciek

    Polecam usługi druku 3D od projektu po wykonanie. Świetna robota z zębatkami do starszych modeli kserokopiarek.Pełen profesjonalizm, szybka realizacja. Dzięki drukowi 3D nie muszę inwestować w nową kserokopiarkę!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.