You are currently viewing Produkcyjna technologia druku 3D SLS czyli EOS P396

Produkcyjna technologia druku 3D SLS czyli EOS P396

  • Post author:
  • Post category:Blog

Opis drukarki EOS P396

Drukarka EOS P396 to znacznie większe możliwości oraz wydajność druku 3D w technologii SLS dzięki większej komorze oraz mocnemu laserowi. Obszar roboczy drukarki to 340 x 340 x 600 mm. Laser posiada moc 70W, a jego plamka jest wielkości ok. 0,6 mm. Wspomniana drukarka najczęściej ma swoje zastosowanie w produkcji mało- i średnioseryjnej, przy partiach informacyjnych oraz przy wykonaniu elementów o większych gabarytach. Wykonane wydruki cechują się bardzo estetycznym wykończeniem, wytrzymałością mechaniczną oraz dokładnością wymiarową.

Warto wspomnieć o szerokiej gamie materiałów o różnych własnościach dostępnych w drukarce P396. Najczęściej stosowanym materiałem w naszym przypadku jest PA12, który dodatkowo posiada certyfikat do zastosowania w branży spożywczej. Kolejnymi materiałami są m.in. PA11 czy PA12 ognioodporny. Wydruki 3D wykonane ze wspomnianych materiałów w tej technologii mają poparcie swoich własności w kartach charakterystyk czy certyfikatach.

Zobacz inne dostępne technologie druku 3D

Barwienie wydruków 3D w technologi SLSSLS

Post-processing czyli barwienie wydruków 3D

Niska grubość warstwy oraz spiekanie cząsteczek proszku termoplastycznego polimeru nadaje estetyczne wykończenie powierzchni wydruku, który jest matowy i w kolorze tworzywa (biały lub mleczny). Jednak warto wiedzieć, że wydruki w technologii SLS można z sukcesem obrabiać. Przykładem obróbki może być satynowanie lub obróbka wibrościerna. Satynowanie nadaje drobną teksturę na powierzchni wydruku oraz lekki połysk. Obróbka wibrościerna natomiast wygładza modele.

Dodatkowo, wydruki można barwić na dowolny kolor, co umożliwia zastosowanie wydruków 3D w technologii SLS na końcowy montaż.

Masz pytania?