Projekty druku 3D realizujemy na:

Dzięki zamykanej komorze umożliwia drukowanie zarówno prostych i małych modeli, jak i dużych elementów o skomplikowanej geometrii. Stratasys F170 umożliwia drukowanie z 4 różnych materiałów modelowych (PLA, ABS, ASA oraz opcjonalnie TPU) oraz z rozpuszczalnego materiału podporowego (QSR). Dzięki temu rozwiązaniu drukowanie zamkniętych kanałów, z których usunięcie podpór byłoby niemożliwe, teraz nie stanowi żadnego problemu.

Przestrzeń robocza: 254 x 254 x 254 mm

Wysokość warstwy:  0,13 – 0,33 mm

Technologia druku: FDM

Drukarka pracująca w technologii FDM wyposażona w podwójny ekstruder pozwalający na druk z materiału modelowego oraz podporowego. Zamykana i grzana komora o dużej przestrzeni, pozwala na drukowanie modeli o stosunkowo dużych gabarytach.

Dzięki możliwości zastosowania rozpuszczalnych materiałów podporowych możliwe stało się drukowanie skomplikowanych, zamkniętych brył, z których ręczne usunięcie podpór byłoby niemożliwe.

Przestrzeń robocza: 406 x 355 x 406 mm

Wysokość warstwy: 0,127 – 0,33 mm

Technologia druku: FDM

Dzięki szerokiemu wachlarzowi materiałów pozwala na druk modeli i prototypów cechujących się wysoką udarnością, odpornością na wysokie temperatury, elastycznością oraz wytrzymałością. Istnieje również możliwość wydruku modelu cechującego się biokompatybilnością.

Dzięki swojej precyzyjności, dbałości o szczegóły modele wykonane na tej drukarce spełniają najwyższe oczekiwania. Stratasys Objet30 Prime realizuje wydruki w trzech różnych jakościach (wysoka, normalna i robocza). Umożliwia to skrócenie procesu, a co za tym idzie ograniczenie kosztu dla klienta.

Przestrzeń robocza: 294 x 192 x 148.6 mm

Wysokość warstwy: 0,016 – 0,036 mm

Technologia druku: PolyJet

Dzięki zastosowaniu technologii LFS (Low Force Stereolithography) uzyskano wyższą precyzję oraz większą prędkość druku.
Za sprawą zmniejszenia plamki lasera do 85 mikronów zyskano większą dokładność odwzorowania najmniejszych szczegółów detalu.
Czujniki umieszczone w drukarce na bieżąco monitorują proces, co zapewnia stałe warunki druku. Zapewnia to powtarzalność
produkcji.

Przestrzeń robocza: 145 × 145 × 175 mm

Wysokość warstwy: 0,025 – 0,3 mm

Technologia druku: SLA (LFS)

Drukarka pracująca w technologii LPD Plus, wyposażona w podwójny ekstruder pozwalający na druk z materiału modelowego oraz podporowego rozpuszczalnego w wodzie. Doskonale nadaje się do wydrukowania skomplikowanych geometrii np. kanalików, z których usunięcie podpór byłoby niemożliwe bez zastosowania rozpuszczalnego materiału.

Przestrzeń robocza: 265 x 265 x 300 mm

Wysokość warstwy: 0,15 – 0,30 mm

Technologia druku: FDM (LPD Plus)

 

Biorąc pod uwagę prędkość druku, powtarzalność oraz precyzję, urządzenie doskonale nadaje się do prototypowania produktów konsumenckich, tworzenia modeli architektonicznych np. makiet budynków czy drukowania materiałów edukacyjnych.

Przestrzeń robocza: 200 x 200 x 180 mm 

Wysokość warstwy:  0,09-0,39 mm

Technologia druku: FDM (LPD)

Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań np. ekstruder typu direct, ceramiczny stół, wymienna głowica oraz autokalibracja, sprawiają, że drukarka doskonale nadaje się do drukowania modeli z materiałów takich jak: PLA, ABS, ASA, HIPS, oraz materiałów elastycznych Flex.

Przestrzeń robocza: 235 × 255 × 195 mm

Wysokość warstwy: 0,15 – 0,35 mm

Technologia druku: FDM (FFF)

Drukarka pracująca w technologii SLS (selektywne spiekanie laserowe). Jest to technologia polegająca na drukowaniu modeli przy zastosowaniu sproszkowanych tworzyw sztucznych poprzez spiekanie ich laserem.

Dzięki zastosowanej technologii możemy wydrukować modele o doskonałej jakości oraz powtarzalności wymiarowej. Dużą zaletą jest brak konieczności stosowania podpór, które w pozostałych technologiach należy usuwać mechanicznie lub chemicznie. Przy wydrukach w technologii SLS nie ma takiej potrzeby, co pozwala drukować złożone modele w całości, bez konieczności późniejszego montażu każdego elementu z osobna.

Przestrzeń robocza: 150 x 200 x 150 mm

Wysokość warstwy: 0,075 – 0,175 mm

technologia druku: SLS

Zobacz w jakich technologiach drukujemy

Technologie Druku 3D Druku 3D